Založ si blog

Naozaj žijeme v 21. storočí?

Mal som 6 rokov. Išiel som s mamou okolo zaujímavej budovy a opýtal som sa, kto v tej budove býva. Zaujala ma aj zaujímavá anténa.

 

Odpoveď mojej mami bola nasledovná:  V tejto budove nikto nebýva, ale ľudia sa tam chodia modliť, vzdávať úctu bytosti, ktorú si vymysleli a prosia ju o ochranu pred všetkým zlým. A ta anténa je kríž, ktorý symbolizuje utrpenie.

 

Iba som pokrútil hlavou a nijako som nemohol tomu uveriť, že dospelí ľudia sa takto správajú. Nakoniec som si to vysvetlil tak, že dospelí ľudia to berú len ako zábavu a v skutočnosti v nič neveria.

 

Keď sme sa presťahovali na dedinu, chodil som so spolužiakmi na náboženstvo lebo etická výchova sa kvôli jednému žiakovi neoplatila. Pán farár, po dohode s mamou, sa ma na nič nepýtal. Hodinu náboženstva som si odsedel a počúval, a doma som kládol otázky.

 

Mám už 36 rokov a stále nemôžem pochopiť, ako môže niekto veriť vo vymyslené bytostí. Vysvetľujem si to tým, že strach človeka zo smrti je taký veľký, že je ochotný uveriť všetkému, čo ten jeho strach zmierni. Aj nereálnym veciam.

 

Všetko nasvedčuje tomu, že všetky náboženstva boli vymyslene na manipuláciu a ovládanie ľudí. Ak je niekto od mala programovaný neustálym opakovaním nezmyslov, tak tým nezmyslom aj uverí a s tým sa nedá nič robiť.

 

V jednej debate som sa opýtal jedného veriaceho dievčaťa, či by bola ochotná zabiť svoje dieťa, keby jej to prikázal Boh, alebo nejaký zástupca Boha na zemi. Jej odpoveď ma zarazila. Odpovedala mi,  že pre ňu je Boh a cirkev znamená všetko a spraví čokoľvek čo jej prikážu, lebo Boh zlo nedopustí.

 

Toto je názorný príklad toho, aké je náboženstvo nebezpečné. Stačí aby sa takýchto ľudí ujal nejaký psychopat, ktorý ich v mene Boha dovedie ku nešťastiu. Príkladov v histórii je dosť.

 

Náboženstvo prešlo dlhým vývojom, cirkev existuje viac ako 2000 rokov. Má bohaté skúsenosti a vie, ako možno človeka zmanipulovať a ovládnuť. Pracuje na tom už od útleho detstva.  Hovorí sa, že tisíckrát opakovaný nezmysel sa stáva pravdou. Preto bolo vymyslené modlenie.

 

Ak chceme niekoho ovládnuť, potrebujeme o človeku vedieť všetko, vrátane vecí, ktoré ho trápia. Preto bola vymyslená spoveď.

 

Neexistencia niečoho, čo neexistuje, sa dokázať nedá, lebo to neexistuje.

Tak isto ako sa nedá dokázať existencia zúbkovej víly a podobných nezmyslov.

 

Boh je väčší, ako najväčšia ľudská slabosť a toho sa treba báť. Ľudia si vymysleli dobro a zlo, nebo a peklo. Nikto nechce prísť do pekla. Boh veriacim odpúšťa, cirkev z nich urobila poslušné baránky pripravené plniť božie prikázania, pokyny božích zástupcov na zemi – kňazov organizovaných v cirkvi svätej.

 

Život veriaceho človeka je jednoduchší, má naplánovaný celý  život, má barličku, o ktorú sa oprie v ťažkých chvíľkach, a keď sa mu niečo nepodarí, tak to tak chcel Boh. To je dôvod, prečo ľudia, ktorí si nevedia sami naplánovať život, nedokážu sa rozprávok o Bohu a všelijakých svätých vzdať.

 

Poznám veľa ľudí, ktorí chodia do kostola len pre pokoj v rodine. Ešte jedna generácia vymrie a skončia aj náboženstvá a konečne budeme mať svätý pokoj od všetkých svätých.

 

A ešte jedna poznámka: Ak by mladí ľudia mohli rozhodovať o svojom náboženstve sami, keď dosiahnu vek dospelosti – 18 rokov, cirkev by zanikla. Všetci spolu by sme oslavovali sviatok zimného slnovratu a tešili by sme sa na dní, ktoré nám prinesú stále viac slnečných lúčov.

Výborný biznis? Neverím

14.01.2019

Posledné dva roky mám každý deň niekoľko telefonátov, ktoré mi komplikujú život. Človeka to dosť otravuje. Hlavne ak šoféruje, odstaví auto, volá späť a nedá sa dovolať. Keďže podnikám, viac »

Dotáciou občan neušetrí

04.02.2017

Pozeral som televízne noviny a odrazu som tam zbadal ľudí, ktorí vyzerali ako zmoknuté kurence a nechápali, prečo ľudia nevyužívajú dotáciu na zateplenie rodinného domu, keď je taká výhodná. viac »

Amerika je Amerika a Slovania sú Slovania, to je fakt

07.08.2016

Je veľmi zaujímavé pozorovať správanie sa ľudí. Ak sa na veci pozriem z nadhľadu, ako nezávislá osoba, zhodnotím fakty, dopracujem sa k veľmi zaujímavému výsledku. Človek je tvor, ktorý viac »

peniaze, euro, bankovky, na šnúre

Prázdne gesto? Strop na výdavky rozpočet neustráži

19.01.2020 00:00

Súčasná vláda dáva tej budúcej bezzubý výdavkový strop. Má ustrážiť, aby výdavky neprekročili 39,326 miliardy eur.

ropa, ťažba, nafta, benzín

Sily lojálne Haftarovi zablokovali vývoz ropy z hlavných líbyjských prístavov

18.01.2020 21:42

Stalo sa tak deň pred berlínskou medzinárodnou konferenciou o riešení líbyjského konfliktu.

Libra, Veľká Británia

Briti nebudú mať s trhom EÚ nič spoločné do konca roka

18.01.2020 21:21

Ukončením členstva v Európskej únii Veľká Británia prestane uplatňovať pravidlá spoločného trhu, vyhlásil minister financií Sajid Javid.

ODS, Petr Fiala

Petr Fiala znova obhájil post predsedu ODS. Parodoval Babišovu slovenčinu

18.01.2020 21:04

Líder ODS v prejave kritizoval súčasného českého premiéra a šéfa vládnuceho hnutia ANO Andreja Babiša.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 48008x
Priemerná čítanosť článkov: 4364x

Autor blogu

Kategórie